Algajate improkursus

Improõpilased etendusel

Improteater on selline teatrižanr, milles etendused valmivad improviseerides, otse publiku silme ees. Improteatrit, nii nagu me seda tänapäeval tunneme, hakati tegema eelmise sajandi keskpaigas Põhja-Ameerikas ning Eestisse jõudis see alles 2009. aastal. Tänaseks on mitmete erinevate truppide eestvõtmisel seda olnud võimalik nautida nii lavalaudadel kui teha sellega ise tutvust läbi töötubade.

Improkursuse eesmärgiks on tutvustada improteatrist huvitunutele selle tegemise põhimõtteid ja tehnikaid - kuidas luua ühiselt lugu, karaktereid, lühemaid lõbusaid stseene ja pikemat seotud etendust. Kuigi tunnid mööduvad lõbusaid teatrimänge mängides, õpib nende kaudu ka muid eluksvajalikke oskusi nagu eneseväljendusoskusi ja -julgust, kuulamisoskust, koostööd ja kastist välja mõtlemist.

Tunnid koosnevad lihtsate reeglitega mängudest, mis õpetavad hetkes olles ümbritsevale reageerima ning pakuvad palju ühist naeru ja rõõmu. Tundides liigutakse edasi grupile vastaval tempol. Kokkuleppel osalejatega võib kursuse lõpuks valmida ka lühietendus, milles osalemine on vabatahtlik.

Improõpilased etendusel

Kursuse läbinuna selles osaleja:

• oskab paremini kuulata nii ennast kui teisi
  • kohaneb kiirelt uute olukordadega
  • julgeb võtta vastutust ja seda ka teistega jagada
  • omab ülevaadet improteatrist kui žanrist
  • oskab luua improviseeritud narratiivset teatrietendust
  • on saanud tugevamad kõhulihased ja parema enesetunde mängimisega kaasnevast naeruteraapiast!

Improteatri kursus kestab septembrist maikuuni.

Selleks aastaks on kursus komplekteeritud. Improhuvilistel on aga võimalus osa võtta meie jämmidest