Kes on Rahel Otsa?

Kes on Rahel OtsaKes on Rahel Otsa? – Rahel kohtus improteatriga esimestes Rednar Annuse korraldatud töötubades, kus õpetasid improt Soome improviseerijad improteatrist Stella Polaris. 2009-2019 aastal juhtis Rahel üht esimestest Eesti improteatritest – Jaa !mproteater ning alates 2013. aastast on ta korraldanud rahvusvahelist improteatrite festivali Tilt, mis paraku on praegu mõneks ajaks pausil. Formaalselt erinevate organisatsioonide alla kuulunud kuid sisuliselt samasugust improstuudiot on ta läbi viinud juba aastast 2011. Lisaks on ta töötubasid teinud Soomes, Rootsis, Venemaal, Belgias, Austraalias, Vietnamis, Singapuris, Nepaalis, Hiinas ja Uus-Meremaal. Improkursuste kõrval teeb ta ka impropõhiseid meeskonnakoolitusi firmadele ja pikemalt saab tema kohta lugeda tema kodulehelt.

Õpetajana on Raheli jaoks oluline, et loomingulisus käiks käsikäes kogu grupi koostööga ning et uute asjade õppimine ja enda proovilepanek toimuks turvalises keskkonnas. Ta naudib puudutavaid lugusid, olgu need siis komöödia- või draamavormis ning arvab, et hästi räägitud lugudel on võime maailma muuta.

Improteatritöötuba Singapuris (27.01.2019)
Improteatritöötuba Singapuris
  • Lemmik improetendus – Hollandi improgrupi Easylaughs etendus “Tarantino” kuuendal Tildil. Meeldejäävaid etendusi on olnud palju aga kuna see oli festivali lõpuetendus, siis nad tegid selles ka korraldajate üle palju nalja. Lisaks sisehuumorile on see aga ka väga meisterlik Tarantino-stiilis etendus, mis pakub vaatamisrõõmu igal korral.
  • Lemmik hetk õpetamisest – Iga uue improkursuse esimese tunni lõpp. See hetk kui õpilastel löövad silmad särama, sest nad on saanud esimesed vihjed selle kohta kui palju rõõmu aga ka uusi vaatenurkasid maailmale saab kogeda läbi koos mängimise.
  • Vingeim koht, kus oled improt õpetanud – Väga raske küsimus. Jääb viik Uus-Meremaal ühe garaaži ja Hong Kongis ühe telekanali kõrghoones tehtud töötubade vahel.