Rahel Otsa (EST)

Rahel Otsa* on improviseerija, kellele meeldib otsida mõtet spontaansuse taga ja avastada pidevalt uusi tahke impros. Ta on juhtinud ühte Eesti esimestest improteatritest (Jaa !mproteater 2009-2019); on olnud Eesti rahvusvahelise improteatrite festivali Tilt peakorraldaja (hetkel pausil) ning õpetanud improt nii lastele kui täiskasvanutele alates 2009. aastast. 2022. aastal avas ta Tallinnas omanimelise improkooli.

Lisaks paikadele üle Eesti on tema töötubasid hinnatud Euroopas, aga ka Venemaal, Austraalias, Uus-Meremaal, Vietnamis, Singapuris, Nepalis ja Hiinas. Improviseerijatele mõeldud töötubade läbiviimisele kõrval teeb ta ka meeskonnakoolitusi ettevõtetele ja aitab korraldada erinevaid sündmusi. Muuhulgas kuulub ta ka Euroopa improtajate gruppi Ohana

Enne impromaailma sukeldumist proovis ta kätt ka klassikalise teatri ja foorumteatri projektides ning ühendab kõik need kogemused leidmaks uusi viise improle lähenemiseks. Ta otsib pidevalt viise, kuidas puudutada publiku südant ja meeli rohkema kui ainult naeruga ning usub, et hästi jutustatud lood võivad maailma muuta.

* Teil on täiesti õigus. Rahel tegelikult ei ole õpetaja välismaalt. Küll aga on ta siiani alati neid töötubasid õpetanud välismaal festivalidel või muidu tellimustööna ja toob nüüd esimest korda need töötoad koju. Nii et tehniliselt on seekord tegu "töötubadega välismaalt".