Välismaa õpetajad

Improetendus Berliini improfestivalil

Improteatrit ei ole võimalik õppida üheski maailma ülikoolis. Tähendab, lisakursustena küll aga "impronäitleja eriala" veel kusagil ei õpetata. Tavapäraselt alustatakse improõpet kas mõne improteatri või -kooli juures mõnel pikematest kursustest või tasemeõppes, mis mõlemad teenivad sama eesmärki - anda ülevaade improteatri põhialustest. Põhikursusel õpitakse enamasti sama juhendaja käe all, kes jälgib teie arengut ja üritab sellele omalt poolt sobivate harjutustega kaasa aidata. Ning mõne aja pärast oletegi omandanud kõik, mis on vajalik, et laval improviseerimist alustada!

Mida rohkem improga tegeleda, seda rohkem saab selgeks, kui palju on selles veel tahke, mille kohta juurde õppida võiks! Siin tulevadki mängu kõik need teised improteatri õpetajad, kellega te veel kohtunud ei ole. Iga impro õpetaja õpetab omal moel ja erinevaid asju ning seepärast on väga kasulik kui välismaa õpetajad pakuvad teile põhiõpingute kõrval uusi teadmisi, mille kaudu on võimalik oma "tööriistakasti" täiendada. Mõne õpetaja koolitused kõnetavad rohkem kui teise omad aga nagu ütles Colleen Doyle (USA) oma karakteritele pühendatud töötoa alguses Londoni improfestivalil Slapdash: "Take what you need and leave the rest!" (võtke siit, mis teie jaoks on oluline ja jätke ülejäänu).

Et pakkuda pidevat arengut, tahame oma improkooli kutsuda koolitama ka välismaa õpetajad. Esimesel hooajal külastasid meie kooli Terje Brevik Norrast ning Hazel Ho ja Kim Tan Singapurist!
2023. aasta sügisel ootame külla Maximilian Hansenit!

Järgmiste väliskülaliste tulekust kuulevad kõige esimesena meie uudiskirja lugejad ja sotsiaalmeedia jälgijad!

OLE KURSIS!
KNOW IT ALL!

Jäta siia oma meiliaadress ja me hoiame sind Improkooli uusimate tegemistega kursis!

Leave us your e-mail and we'll keep you updated with news if we have them!